MLG0603P3N6BT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
MLG0603P3N6BT000
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 3.6 nH ±0.1 nH 400 mA 200 mΩ
ParameterValue
Height - Seated (Max)0.33 mm
Length609.6 µm
Width304.8 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Height300 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency6.5 GHz
TypeMultilayer
Q Factor14
Current Rating400 mA
DC Resistance (DCR)200 mΩ
Test Frequency500 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance3.6 nH
Core MaterialNon-Magnetic
Tolerance±0.1 nH